Jack Dorsey’den Bluesky hakkında zehir zemberek sözler, bu sözler kavgada söylenmez

Jack Dorsey‘in Bluesky hakkında gerçekte ne hissettiğine dair herhangi bir şüphe olması ihtimaline karşı, eski Twitter CEO’su neden yönetim kurulundan ayrıldığına ve başlatılmasına yardım ettiği hizmetteki hesabını sildiğine dair yeni ayrıntılar geldi. Founders Fund’dan Mike Solana ile gerçekleşen tuhaf bir röportajda Dorsey, Bluesky‘ye yönelik pek çok eleştiride bulundu. Röportajda Dorsey, Bluesky’nin Twitter’ı yönetirken yaptığı “tüm hataları kelimenin tam anlamıyla tekrarladığını” iddia etti. Konuşmanın tamamı uzun ve biraz dağınık ama Dorsey’in şikayetleri iki konuya odaklanıyor gibi görünüyor.

Jack Dorsey’den Bluesky hakkında zehir zemberek sözler, bu sözler kavgada söylenmez

İlki Bluesky’nin kendi yönetim kuruluna, hisselerine ve kurumsal bir varlığın diğer kalıntılarına sahip bağımsız bir şirket olmasını asla amaçlamadı (Bluesky, 2022’de Twitter’dan kamu yararına çalışan bir şirket olarak ayrıldı.) Bunun yerine planı Twitter’ın açık kaynak protokolünün avantajlarından yararlanan ilk müşterisi olmasıydı.

İkincisi ise Blueksy’nin bir çeşit içerik denetleme özelliği olması ve kullanıcı adlarında ırkçı hakaretler kullanmak gibi nedenlerle kullanıcıları ara sıra yasaklaması. Dorsey, “İnsanlar Bluesky’yi Twitter’dan uzaklaşıp kaçılacak bir yer olarak görmeye başladı” dedi. Ve Bluesky, Twitter’dan gelen bu göçün ortaya çıktığını gördü ve bu çok büyük bir kalabalıktı. … Ama yavaş yavaş Jay ve ekipten denetleme araçları istemeye ve insanları kovmaya başladılar. Ve ne yazık ki bunu da sürdürdüler. Bu, hayır diye düşündüğüm ikinci an oldu. Bu, şirket olarak yaptığımız tüm hataları tam anlamıyla tekrarlamak anlamına geliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir